21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Bogusławskiego gotowa! Sosnkowskiego daleko w lesie… (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

Od lutego trwa budowa brakujących odcinków ulic Bogusławskiego i Sosnkowskiego. Pierwsza miała być gotowa na koniec maja, druga na koniec czerwca. W obu przypadkach terminów albo nie udało się, albo nie uda się dotrzymać.

Oba odcinki dróg buduje firma Ekosystem FHU Paweł Mroziński z Myśliborza, która w przetargach zaoferowała najkorzystniejsze oferty. Za przebudowę blisko 90 metrów ulicy Bogusławskiego wraz z chodnikiem i miejscami parkingowymi otrzyma 276 tys. zł. Natomiast za wybudowanie 200 metrów ulicy Sosnkowskiego wraz z kanalizacją deszczową i zieloną infrastrukturą zainkasuje 450 tys. zł.


Krótszy i łatwiejszy w wykonaniu odcinek Bogusławskiego miał być gotowy do 31 maja tego roku. Tutaj wykonawca zanotował trzy tygodnie opóźnienia. Prace zakończyły się w tym tygodniu i czekają na odbiór. Z kolei o pracach przy Sosnkowskiego, które miały być zakończone do 30 czerwca nic dobrego powiedzieć nie można. Poziom zaawansowania prac nie przekroczył jeszcze nawet połowy.

Robotnicy pracujący wczoraj przy Sosnkowskiego zapewniali nas, że robota powinna pójść teraz szybciej, bo przy drodze pracuje także ekipa, która zakończyła budowę odcinka Bogusławskiego. Śmiało można jednak stwierdzić, że prace nie zakończą się tutaj szybciej, jak w sierpniu.


W obu przetargach miasto zapisało karę umowną za opóźnienia w wykonywanych pracach. Kara ta wynosi 500 zł za każdy dzień. Czy firma z Myśliborza zostanie obciążona za opóźnienia w realizacji obu odcinków dróg dowiemy się po ich odebraniu przez miasto.

Ulica Bogusławskiego:Ulica Sosnkowskiego:REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x