― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaPrzedsięwzięcia prywatneZabytkowy budynek przy Walczaka ma nowego właściciela! Ruszyła rozbudowa! (wizualizacja)

Zabytkowy budynek przy Walczaka ma nowego właściciela! Ruszyła rozbudowa! (wizualizacja)

― REKLAMA ―spot_img

W Landsbergu mieścił się tu Reichsbank, ostatnio siedzibę miał tu oddział banku BNP Paribas. Budynek w ubiegłym roku został sprzedany i teraz wreszcie doczeka się gruntownego remontu. Zostanie do niego dobudowana również nowa cześć.

– Pod koniec 2020 roku kupiliśmy budynek przy ul. Walczaka. Wysprzątaliśmy go i przygotowaliśmy do działań remontowych. Pragniemy zachować jego bryłę, doceniając walory kulturowe i zabytkowe. Znajduje się on w jednej z najstarszych części miasta, dlatego bardzo nam na tym zależy – tłumaczy nam Aneta Studzińska, kierownik działu marketingu w firmie Viviamo Ubezpieczamy.

Remont i rozbudowa budynku ma potrwać dwa lata. Po zakończeniu prac budynek stanie się siedzibą firmy Viviamo Ubezpieczamy. Gorzowska firma prowadzi w całej Polsce sieć biur franczyzowych. Obecnie ma ich już 91. W samym Gorzowie zatrudnia blisko 50 pracowników.

W Landsbergu swoją siedzibę przy dzisiejszej Walczaka miał najpierw oddział Królewskiego Banku Komandytowego, który w 1876 roku przekształcony został w Reichsbank.

Wizualizacja po remoncie i dobudowie:

Aktualne zdjęcia:

Budynek za czasów Landsberga:

Źródło: WiMBP.
Źródło: WiMBP.

5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x