Trwa przebudowa skrzyżowania Jagiełły z Chrobrego i Wybickiego. Pod powierzchnią drogi odkryto elementy fortyfikacji z XVII wieku. Zachowały się także w bardzo dobrym stanie piwnice budynków z XIX wieku.
Na terenie budowy prowadzone są prace odkrywkowe i ewidencjonujące. Zostały odnalezione fragmenty ceramiki z kultur neolitu, a konkretnie kultury pucharów lejkowatych. Nadzór archeologiczny – firma SG2 przypisuje niektórym z artefaktów ślady działalności człowieka sprzed około 3,8 tys. lat. Widoczny odkopany pas ziemi koło pomnika Jancarza ma być właśnie potwierdzeniem znalezisk sprzed tysięcy lat. Przy samym Arsenale natrafiono także prawdopodobnie na bastion, jednak odkrycie to wymaga pełnej weryfikacji. Potwierdzonym znaleziskiem jest jednak kanał burzowy z czasów niemieckich (mniej więcej w miejscu dawnego przystanku tramwajowego „Arsenał”). Ponadto wyraźnie daje się zaobserwować liczne pozostałości piwnic kamienic z XIX wieku, a także cysternę po stacji paliw, która znajdowała się niegdyś w pobliżu dawnej centrali rybnej.
W ostatnich dniach na wysokości kawiarni Letnia odkryto dobrze zachowane pozostałości po budynku z drugiej połowy XIX wieku. Co mogło się kiedyś mieścić w tym budynku? Są dwie hipotezy. Pierwsza zakłada, że swoją siedzibę miała tutaj straż pożarna. Druga, że był to budynek produkcyjny, sąsiadujący ze strażą pożarną. Analiza archiwalnych dokumentów powinna ostatecznie potwierdzić jedną z dwóch hipotez.