― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaRozrywkaNad Wartą rozpoczęła się budowa Wartowni!

Nad Wartą rozpoczęła się budowa Wartowni!

― REKLAMA ―spot_img

Nad brzeg Warty przy ul. Wał Okrężny przywieziono już kontenery morskie. Do 25 czerwca, kiedy to zaplanowany jest pierwszy koncert zbudowana zostanie tu scena. Staną także food trucki, które zapewnią wszystkim imprezującym najróżniejsze przysmaki. Przez całe wakacje odbędzie się tutaj ponad pięćdziesiąt koncertów kierowanych głównie do ludzi młodych.


W każdy wakacyjny piątek i sobotę w godzinach od 18 do 2 w nocy czas będzie można spędzić w kontenerowym miasteczku. Wejście na wszystkie koncerty będzie darmowe.

– Chcemy stworzyć tam wyjątkowy klimat i miejsce, w którym cały czas będzie się coś działo i którego do tej pory nie było – mówi organizator Wartowni Paweł Kopala.


Pierwsze dwa koncerty 25. i 26. czerwca.

Tak organizatorzy zapowiadają piątkowy koncert:

Spotkamy się z duetem, o którym śmiało możemy powiedzieć, że jest wizytówką polskiej kultury klubowej na świecie, czyli – CATZ ’N DOGZ! Dzięki ciężkiej pracy, miłości do muzyki Grzegorz i Wojtek doszli do miejsca gdzie są obecnie wydając swoją muzykę w tak renomowanych wytwórniach jak Defected, Dirtybird oraz Diynamic, a ich umiejętności DJskie doceniają miłośnicy elektroniki podczas imprez i festiwali niemal w każdym zakątku globu. W 2019 roku zaskoczyli wszystkich wydając album „Friendship” wchodząc w kolaboracje z takimi artystami jak Taco Hemingway czy Rosalie – najlepiej jednak będzie, jeśli usłyszycie ich sami podczas otwarcia gorzowskiej Wartowni, a o wyjątkową oprawę tego wydarzenia zadbają gospodarze wieczoru czyli Stowarzyszenie Pozytyvka.


A tak sobotni:

Spotkamy się z reprezentacją labelu The Very Polish Cut Outs, Zagrają dla Was Bisti & Dj Duch. Od ponad 10 lat label THE VERY POLISH CUT-OUTS, niestrudzenie i z sukcesem prowadzony przez Zambona, wydobywa i promuje muzyczne perły wygrzebane z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej. Robi to w większości poprzez nadawanie im nowego kontekstu, stosując studyjne manipulacje w postaci tzw. editów i remixów. W ten sposób dostosowuje je również do potrzeb współczesnych didżejskich setów oraz wymagań nowoczesnego słuchacza.
Wytwórnia, która powstała z czysto didżejskich pobudek, aby wydawać edity zapomnianych lub mniej znanych polskich utworów, przez ostatnie lata ewoluowała w pełnowymiarowy label, który przyczynił się do wzrostu zainteresowania rodzimą muzyką w kraju jak i zagranicą.

Warto wspomnieć tu o takich krążkach jak choćby wydany przez The Very Polish Cut-Outs w 2020 roku archiwalny album „Dotyk” Renaty Lewandowskiej, wydana w tym roku kompilacja „Echo wielkiej płyty”, zawierająca nigdy wcześniej niewydane polskie kompozycje z muzyką elektroniczną z lat 80, czy też entuzjastycznie przyjęte albumy artysty kryjącego się pod pseudonimem Pejzaż. Przez ponad 10 lat działalności label wypromował również wielu nowych utalentowanych krajowych producentów i didżejów, takich jak wyżej wspomniany Pejzaż, duet Holiday80, Karol Aleksander, DJ Duch, Bisti, Dyyune, Old Spice czy też nieistniejący już duet Ptaki.


Sety dj-skie grane przez Zambona oraz związanych z labelem didżejów i producentów pod szyldem The Very Polish Cut-Outs, obfitują w nieoczywistą selekcję polskiej i wschodnioeuropejskiej muzyki. Muzyki, na którą składają się przykurzone oryginalne nagrania z minionych lat, wszelakiej maści edity i remixy z przepastnego katalogu wytwórni (i nie tylko) oraz współczesna muzyka taneczna disco i house, produkowana przez rodzimych twórców. Ta od lat szlifowana muzyczna formuła spowodowała, że sety i showcase’y wytwórni stały się niezwykle oryginalnymi i wyjątkowymi wydarzeniami na polskiej scenie klubowej.

W sobotę (26 czerwca) w godzinach 12:00 – 18:30 odbędzie się także giełda płyt winylowych.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x