WARTOWNIA (Wał Okrężny)
piątek, 22 lipca od godz. 19:00 – wstęp wolny
Muzyczne stery Wartowni przejmują dwaj dobrze Wam znani DJe. Kapitanem tego wydarzenie będzie Westbam! Żywa legenda elektroniki, niemiecki DJ i producent muzyczny. Autor hymnów Mayday i Love Parade. To niemiecki DJ i producent, jedna z barwniejszych osobowości międzynarodowej sceny muzycznej. To właśnie on od 1983 roku kształtuje scenę techno, a na jego muzyce wychowało się wiele pokoleń!
Tego dnia wystąpi również Cherry aka BreakNtune. To pseudonim szczecińskiego DJ-a, producenta muzycznego, promotora i właściciela wytwórni muzycznej Dirtyfunk. Jest jednym z najważniejszych międzynarodowych twórców breakbeatu, któremu nadał świeże i niepowtarzalne brzmienie. W 2014 roku pojawił się debiut Cherry’ego zatytułowany „Sid Food”.
line up:
WESTBAM, Cherry, Jaykosy, Bass Animals i QUSI
sobota, 23 lipca od godz. 19:00 – wstęp wolny
Sobota upłynie nam w klimacie rapu i hip hopu. Na scenie zobaczymy dwóch poznańskich muzyków. Słoń to raper, który reprezentuje nurt horrorcore. Jest najbardziej znanym przedstawicielem tego podgatunku w Polsce. Prowadzi karierę solową oraz współtworzy skład WSRH oraz Demonologia (Słoń & Mikser). Działalność artystyczną rozpoczął w pierwszej dekadzie XXI w., jednakże pierwsze próby rapowania podejmował już okresie szkolnym. W 2009 roku ukazał się debiut solowy Słonia zatytułowany Chore melodie. Materiał utrzymany, w ówcześnie mało popularnej na krajowym rynku stylistyce horrorcore’u przysporzył raperowi popularności w podziemiu artystycznym.
Dj Soina, aktywnie działający reprezentant sceny dj’skiej, twórca marki oraz serii mixtejpów Kręci Mnie Vinyl. TOUR DJ: donGURALesko oraz WSRH. Na swoim koncie ma ponad 3000 zagranych imprez, setki festivali oraz koncertów w Polsce i na świecie, dzięki czemu wyrobił sobie swój niepowtarzalny styl, jego skrecze usłyszymy na albumach które pokryły się złotymi oraz platynowymi płytami.
line up:
SŁOŃ, DJ SOINA, DJ Nambear, Maestro (support) i Feelaz
niedziela, 24 lipca od godz. 19:00 – wstęp wolny
Baasch – jeden z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie electro – wplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowane, zapadające w pamięć piosenki. Jego znakiem rozpoznawczym są chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal.
Producent, kompozytor, wokalista, autor muzyki do nagradzanego filmu „Płynące wieżowce” Tomka Wasilewskiego, spektaklu krakowskiego teatru Stara Łaźnia „Autogiografia na wszelki wypadek” w reżyserii Michała Buszewicza i wideo-spektaklu „Balladyna” w reż. Oskara Sadowskiego. Wystąpił w wielu projektach muzycznych, współpracując m.in. z Rysami, Noviką, Bokką, Agimem, Zamilską, Sonar Soul czy Mery Komasą. Otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup.
line up:
BAASCH
KINO PO ZMROKU (Polana w parku Róż)
piątek, 22 lipca od godz. 22:00 – wstęp wolny
W razie niepogody pokazy zostaną przeniesione do sali widowiskowej MCK ul. Drzymały 26.
„Moje wspaniałe życie”
reżyseria: Łukasz Grzegorzek
występują: Agata Buzek, Jacek Braciak, Małgorzata Zajączkowska, Adam Woronowicz
Polska 2021, obyczajowy, 100 min, od 15 lat
Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona – Joanna w każdej z tych ról wypada doskonale. Ale w żadnej od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie i skrywa tajemnicę. Gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się „wspaniałe”. Czy wystarczy jej odwagi, by się zbuntować?
Seans z ukraińskimi napisami.
Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sztuki/Kino 60 krzeseł oraz Miejskie Centrum Kultury.
DOBRY WIECZÓR GORZÓW (scena, Stary Rynek)
sobota, 23 lipca od godz. 19:00 – wstęp wolny
Fiorito – przetańczyć całą noc
Jesteśmy Kwartetem Smyczkowym Filharmonii Gorzowskiej. Gramy razem już od 6 lat, w związku z czym postanowiliśmy niejako „zalegalizować” ten zespół pod wdzięczną nazwą „FIORITO”, oraz wyjść z naszą ofertą koncertową do szerokiej publiczności.
W skład kwartetu wchodzą:
Miłosz Wieliński – I skrzypce – Koncertmistrz Orkiestry FG
Yi Ding – Dana – II skrzypce
Paulina Zmysłowska–Kłosińska – altówka
Natalia Makuch – wiolonczela
Repertuar naszego kwartetu jest bogaty i bardzo zróżnicowany. Wciąż szukamy nowych, ciekawych dla publiczności utworów, tworzymy aranże, szukamy niepowtarzalnych brzmień.
THE BACKWARDS, „Beatles Legend Show”
The Backwards to czołowy, światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles – od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.
Zespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego The Backwards zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show „Beatles Legends” cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok!
Występ zespołu to nie tylko koncert, ale niemal iluzjonistyczne widowisko jak najwierniej oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów i całkowicie na żywo (łącznie z partiami orkiestrowymi granymi na instrumentach klawiszowych), z dokładnie takimi samymi gitarami (w sumie aż kilkanaście), używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu, w perukach zmienianych stosownie do wyglądu Johna, Paula, George’a i Ringo w poszczególnych latach, a przede wszystkim z żywą muzyką w każdym detalu do złudzenia wiernie oddającą brzmienie zarówno instrumentów jak i partii wokalnych ze zdumiewająco naśladowaną barwą głosu!
Dzięki The Backwards przeniesiemy się w czasie i wszystkimi zmysłami doświadczyć tego, co słyszymy w nagraniach The Beatles!
niedziela, 24 lipca od godz. 19:00 – wstęp wolny
NOCNA ZMIANA BLUESA
Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa, to również najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy z kręgu bluesa w naszym kraju. Od 40 lat, bez najmniejszej przerwy, podróżują i koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją.
Na imponujący dorobek artystyczny grupy składa się 28 wydanych płyt (3 LP, 4 DVD, 21 CD). Cztery z nich osiągnęły status „Złotej Płyty”. Są wśród nich też płyty nagrane z takimi wybitnymi artystami, jak m.in. Dżem, Krystyna Prońko czy Wojciech Karolak. Prestiżowa wytwórnia WARNER wydała przed pięciu laty podwójny CD Nocnej Zmiany Bluesa w prestiżowej serii „Złota kolekcja”.
Najnowsza płyta zespołu zatytułowana „ Amazonia” zdobyła miano Płyty Roku w plebiscytach; Radio Gra FM – „Toruńskie Gwiazdy 2021” oraz tytuł Płyty Roku w kwartalniku „Twój Blues” w roku 2021.
Grają już od czterdziestu lat… A ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu.
Skład zespołu:
Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna
Witold Jąkalski – slide gitar
Wiesław Kryszewski – gitara
Piotr Dąbrowski – gitara basowa
Grzegorz Minicz – bębny, tara
SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami. Niezwykłymi wydarzeniami dla muzyków Sklepu były wspólne występy z takimi artystami jak: pianista grupy YES – Rick Wakeman, czy wybitny wokalista jazzowy – Bobby McFerrin. Sklep z Ptasimi Piórami wydał 7 autorskich płyt CD, nagrał wiele programów telewizyjnych i audycji radiowych. Koncertował w całej Polsce, a także w Austrii, Szwecji, Niemczech i we Francji.
SCENA LETNIA (Teatr im. J. Osterwy)
sobota, 23 lipca od godz. 20:30 – wstęp wolny
„BETWEEN VOICE & BASS” – koncert Ewy Urygi
Zespół muzyczny: Paweł Pańta /kontrabas/, Dorota Piotrowska /perkusja/
To koncert, na którego program składają się przepiękne standardy jazzowe chętnie słuchane i wykonywane przez takie legendy jazzowe jak: Ella Fitzgerald, Billy Holiday, Nina Simone, Frank Sinatra, Natalia Cool czy Wynton Marsalis.
Tym razem Ewa Uryga zaśpiewa w kameralnej odsłonie z udziałem kontrabasu (Paweł Pańta) oraz instrumentów perkusyjnych (Dorota Piotrowska). Przestrzeń muzyczna pomiędzy wokalem i ciepło brzmiącym kontrabasem jest delikatnie wypełniona rytmami adekwatnymi do kompozycji.
niedziela, 24 lipca od godz. 20:30 – wstęp wolny
„DYSTANS ALBO WSZYSCY UMRZEMY…” – wys. Dominika Gwit i Jacek Subociałło /pianino/
Aktorka w zabawny, a czasem wzruszający sposób opowiada o życiu i o tym, dlaczego dystans do siebie i świata może polepszyć nam jakość życia! Historie z życia wzięte, okraszone są największymi hitami polskiej piosenki. Usłyszymy m.in. takie szlagiery jak „Boskie Buenos”, „Gdzie Ci mężczyźni”, „Ramię w ramię” czy „Dobranoc panowie”. Będzie dużo śmiechu i wzruszeń, a przede wszystkim życiowego dystansu, którego wszyscy tak bardzo potrzebujemy! „To opowieść o historii życia dziewczyny, która postanowiła być aktorką, choć mało kto w to wierzył, i historia człowieka, który postanowił być szczęśliwy, choć wielu uważa, że z taką figurą to niemożliwe.”
Czas trwania: 90 min
MIEJ CZAS NA KONCERTY (Amfiteatr)
sobota, 23 lipca od godz. 20:30 – wstęp 50 zł
Soyka
Stanisław Soyka jest polskim wokalistą jazzowym i popowym, pianistą, gitarzystą, skrzypkiem, kompozytorem i aranżerem. Pod koniec lat 70. rozpoczął współpracę z jazzowym zespołem Extra Ball, dzięki czemu stał się znany na scenie muzycznej, a w 1978 roku wystąpił w recitalu w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Rok później ukazała się jego pierwsza płyta „Don’t You Cry”. Soyka zaczął zdobywać nagrody i zaśpiewał z Anną Jantar – największą gwiazdą muzyki pop tamtych czasów. W 1981 roku wydano drugą płytę muzyka „Blublula”. Krytycy i publiczność byli zachwyceni. W tym okresie Soyka nawiązał współpracę z Trio Wojciecha Karolaka. Do lat 90. nagrał kilka płyt i nawiązał współpracę z wieloma popowymi artystami, m.in. Maanam, De Mono, Kayah, Izabelą Trojanowską, czy Urszulą. W 1991 roku ukazała się płyta „Acoustic”, z którego pochodzą takie utwory jak „Cud niepamięci”, „Play It Again”, „Tak jak w kinie” i „Hard To Part”. W tym samym roku pojawił się też największy hit piosenkarza – „Tolerancja (na miły Bóg)”, która powstała z okazji koncertu „Tolerancja” na rzecz chorych na AIDS. W 1995 roku dostał Fryderyka w kategorii najlepszy wokalista. W kolejnych latach Soyka wydał kilka płyt studyjnych i koncertowych. W 1999 roku nagrał wspólnie z Grzegorzem Turnauem piosenkę „Soplicowo” do filmu „Pan Tadeusz”. Początek lat 2000 to zwrot ku muzyce religijnej. W 2008 roku pojawiły się nowe utwory Soyki. Muzyk występował również gościnnie na płytach innych muzyków. Przełomem był singiel „Duże miasto” nagrane wspólnie z kilkoma polskimi raperami. Ostatnie, jak do tej pory, trzy studyjne płyty Soyki „…Tylko brać”, „Stanisław Soyka śpiewa 7 wierszy Czesława Miłosza”, „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, są hołdami złożonymi Agnieszce Osieckiej, Czesławowi Miłoszowi i Czesławowi Niemenowi.
PIKNIKI CHOPINOWSKIE (Plac Sztuk)
niedziela, 24 lipca od godz. 17:00 – wstęp wolny
Ekterina Matokh – fortepian
PROGRAM
Domenico Scarlatti
Sonata a-moll K. 3
Sonata D-dur K. 119
Sonata D-dur K. 492
Sonata d-moll K.517
Ludwig van Beethoven
Sonata C-dur nr 21 op. 53
Fryderyk Chopin
Walc op. 70 nr 2 f-moll
Walc op. posth. e-moll
Walc op. 64 nr 1 Des-dur
Walc op. 64 nr 2 c-moll
Walc op. 34 nr 3 F-dur
Walc op. 18 nr 1 Es-dur
Walc op. 69 nr 2 h-moll
Walc op. 42 As-dur